معجزه قرص گیاهی رازی علم طب سنتی را متعجب کرد

درمان‌های گیاهی برای قرن‌ها برای کمک به درمان انواع بیماری‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند، داروهایی مثل قرص گیاهی رازی و… اگرچه این درمان‌ها به‌عنوان طبیعی معرفی می‌شوند، اما بسیاری از آنها اثراتی شبیه به دارو دارند.

همچنین، بسیاری از درمان های گیاهی هنوز تأییدیه FDA را دریافت نکرده اند، بنابراین همیشه قبل از شروع هر نوع برنامه درمانی با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید.

در حالی که این گزینه‌های گیاهی قرن‌هاست که وجود داشته‌اند، اغلب به دلیل فقدان سایر گزینه‌های کنترل بارداری مورد استفاده قرار می‌گیرند و میزان اثربخشی بالایی ندارند.

با توجه به اینکه روش‌های مدرن کنترل بارداری دارای نرخ اثربخشی بین 95 تا 99 درصد با استفاده مناسب هستند، روش‌های گیاهی دیگر گزینه‌های قابل اعتمادی برای تنظیم خانواده در نظر گرفته نمی‌شوند.

قرص گیاهی

گزینه های گیاهی برای جلوگیری از بارداری چیست؟
در طول تاریخ، زنان بسته به اثرات مورد نظر از گیاهان مختلف برای پیشگیری از بارداری استفاده کرده اند.

اگر بچه نمی‌خواستند یا بچه دار شدن را تمام کرده بودند، می‌توانستند داروهای گیاهی را انتخاب کنند که ناباروری را تقویت می‌کنند. سایر گزینه های گیاهی کاشت جنین را دشوارتر می کنند، در حالی که برخی به ایجاد پریود کمک می کنند.

گزینه های گیاهی برای ناباروری
گیاهان مختلف در طول تاریخ توسط زنان برای ترویج عقیمی استفاده شده است. برخی از گزینه های رایج برای این منظور عبارتند از:

ریشه دانه سنگ: زنان قبیله داکوتا از این گیاه استفاده می کردند. آنها آن را با خیساندن ریشه در آب سرد به مدت چند ساعت و مصرف یک بار در روز به مدت شش ماه آن را در نوشیدنی آماده می کردند.
خار: خار گزینه ای برای کسانی است که به دنبال عقیم شدن موقت هستند تا دائمی.

زنان قوم سرخپوست Quinault برای تهیه چای خار را در آب می جوشاندند.
جکرو در منبر: زنان هوپی این ریشه را در آب سرد خیس می کردند و ماه ها آن را مصرف می کردند تا خود را عقیم کنند. این ریشه به اندازه دانه سنگ موثر نیست.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.