دوران بلوغ فرزندتان را با شیرینی پسته خندان شیرین و سلامت کنید

کنجکاوترین چیز در مورد دسر شربت این است که شیرینی پسته خندان یا شربت یا هر دو باید داغ باشد. فرقی نمی کند کدام باشد، مهم این است که یکی گرم و یکی سرد باشد. اگر هر دو گرم باشند باقلوا تبدیل به خمیر می شود.

اگر هر دو سرد باشند شیرینی پسته خندان جذب شربت نمی شود. اگر یکی گرم و دیگری سرد باشد، درست است. همونطور که گفتم فرقی نمیکنه کدوم گرم باشه کدوم سرد.

اما اگر قرار است باقلوا را یکجا درست کنید، اگر ابتدا شربت را درست کنید، تا زمانی که باقلوا را تهیه و بپزید، شربت خنک می شود و باقلوای شما در مدت زمان کمتری آماده می شود.

اگر می خواهید باقلوا را از قبل همانطور که در مطلب آماده سازی ماه مبارک رمضان گفتم درست کنید و بعد از چند روز شربت درست کنید، می توانید روی آن شربت داغ بریزید چون باقلوا از قبل سرد شده است.

شیرینی پسته ای

اما در هر دو مورد دقت کنید که داغ زیاد داغ نباشد. بعد از برداشتن باقلوای داغ از فر و شربت از روی اجاق گاز، چند دقیقه صبر کنید تا اولین حرارت آنها خارج شود. یکی از چیزهایی که می خواهم برجسته کنم کره است.

پس از ذوب کره باید آن را با یک صافی توری بسیار ریز صاف کرده و از کف و باقیمانده آن پاک کنید. در غیر این صورت، در حین پختن باقلوا، این باقیمانده‌ها می‌سوزند و باعث ایجاد نقاط سیاه روی باقلوا می‌شوند و ظاهر باشکوه باقلوا را خراب می‌کنند.

مواد لازم 500 گرم فیلو باقلوای آماده، پسته آسیاب شده 1.5 پیمانه، کره 250 گرم، برای شربت. 2.5 لیوان شکر، 2.5 لیوان آب، یک برش نازک لیمو. برای موارد فوق؛ پسته آسیاب شده.

برای شربت، آب، شکر و خلال لیمو را در قابلمه بریزید.

روی حرارت زیاد هم بزنید تا شکر حل شود
وقتی شکر آب شد و شربت شروع به جوشیدن کرد، طلا را به وسط بیاورید و اجازه دهید 15 دقیقه بماند. بجوشانید و از روی آتش بردارید
کره را در یک قابلمه جداگانه ذوب کنید، چند دقیقه صبر کنید و آن را از یک الک بسیار ریز صاف کنید، سعی کنید رسوب نکند.
تمام خمیر باقلوا را از وسط نصف کنید
نیمی از فیلو را در یک ظرف پخت با اندازه مناسب بچینید و بین آنها کره بمالید.
روی آن پسته بپاشید،
خمیر فیلو باقیمانده را روی هم بچینید و به همین ترتیب بین آنها کره بمالید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.