تابلو نقره اصل که عکس ناصرالدین شاه بر آن حکاکی شده بود دزدیده شد

قاب عکس ممکن است حاوی یک “لعاب” محافظ از شیشه قاب عکس یا ورق اکریلیک باشد، یا تابلو نقره اصل. به عنوان مثال آکریلیت یا پلکسی گلاس .

اگر هنر موجود در قاب غیر قابل استفاده در نظر گرفته شود یا اگر محیط نمایشگاه به شدت کنترل شود، نمی توان از لعاب استفاده کرد.

از دهه 1980، پیشرفت های قابل توجهی در تولید شیشه های تصویری حاصل شده است و طیف وسیع تری از گزینه ها را در محصولات شیشه ای و اکریلیک ایجاد کرده است.

انتخاب کدام مورد برای استفاده مستلزم در نظر گرفتن انواع ویژگی های هر شی است: اندازه، رسانه مورد استفاده، وضعیت رسانه، ارزش درک شده از شی، استفاده پیش بینی شده از شی، به عنوان مثال دوره های طولانی نمایشگاه یا سفر.

عاقلانه است که با یک قاب ساز هنری با تجربه مشورت کنیدیا محافظ برای کمک به انتخاب بهتر. در حال حاضر، هر دو شیشه قاب عکس و ورق اکریلیک با پوشش های ضد انعکاس در دسترس هستند تا لعاب را در اکثر شرایط نوری عملا نامرئی کنند.

تابلو

به جز تصاویری که فقط موقتی هستند، لعاب باید دارای فیلتری باشد تا تقریباً تمام اشعه ماوراء بنفش (یک فیلتر UV ) را از نفوذ به لعاب مسدود کند. این فیلتر تجزیه فوتوکاتالیستی مواد آلی در تصویر را کند می کند.

هر دو شیشه و شیشه اکریلیک با خواص ضد الکتریسیته ساکن در دسترس هستند. این گزینه برای اجسامی با محیط‌های شکننده یا تخریب‌شده، که توسط نیروهای الکتریسیته ساکن از جسم خارج می‌شوند و روی شیشه‌ها کشیده می‌شوند، ضروری است.

به استثنای نمایشگرهای یکبار مصرف یا موقت، لعاب باید از سطح تصویر جدا شود تا از چسبیدن شی به سطح زیرین لعاب، به دست آوردن تغییرات رنگ برگشت ناپذیر به دلیل فشرده شدن محیط و/یا جلوگیری شود.

رشد کپک هایی که در غیر این صورت اتفاق نمی افتاد. این فاصله گذاری با یک حصیر ، “فاصله ها” در پشت لعاب جمع شده و توسط لبه قالب گیری از دید پنهان می شود، سایه زنی ، قرار دادن لعاب بین دو قالب و روش های مشابه انجام می شود.

از بین بردن لعاب نیز برای جلوگیری از لک شدن مواد سست مانند زغال چوب یا پاستل ضروری است.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.