به این روش روغن کنجد فرابکر تقلبی را شناسایی کنید

تاریخ روغن کنجد فرابکر:
از پرس سرد دانه کنجد استخراج می شود و برای بهره مندی از تمام خواص آن باید به صورت تصفیه نشده خریداری شود. دانه کنجد به نام های کنجد یا کنجد نیز شناخته می شود .

روغن کنجد یک روغن گیاهی بسیار خوش طعم و معطر است، همانطور که از نامش پیداست از کنجد یا دانه کنجد به دست می آید، بنابراین ارزش غذایی آن و همچنین ارزش آشپزی آن بسیار ارزشمند است.

روغن کنجد از طریق پرس سرد دانه‌های کنجد استخراج می‌شود، روغن‌هایی وجود دارد که با دانه‌های کنجد خام به رنگ زرد روشن و همچنین روغن‌هایی هستند که با دانه‌های کنجد برشته شده تهیه می‌شوند که در نتیجه روغن کنجد طلایی‌تر می‌شود.

و رنگ تیره ما در مورد روغن استخراج شده از دانه های کنجد سفید صحبت می کنیم، روغن کنجد از دانه های سیاه نیز وجود دارد ، اما هنوز در بازار ما پیدا کردن آن دشوار است.

روغن کنجد
کنجد یا کنجد
روغن کنجد یکی از مواد رایج در غذاهای آسیایی است، غذاهای زیادی وجود دارد که در آن گنجانده شده است. بسیار متداول است که پس از اتمام پخت غذا، آن را با چند قطره روغن کنجد بپوشانید.

همچنین برای سس سالاد، تاتاکی و غیره بسیار نفیس است و در تهیه خورش‌های ووک بسیار استفاده می‌شود، زیرا یکی از پایدارترین روغن‌های گیاهی به حساب می‌آید، ساختار طبیعی خود را حتی در صورت گرم شدن نیز حفظ می‌کند.

برای لذت بردن از یک روغن کنجد خوب باید به تصفیه نشده بودن آن توجه داشت که تمام خواص ارگانولپتیک و تغذیه ای آن را حفظ می کند. برندهای زیادی روغن کنجد در بازار وجود دارد که تفاوت زیادی بین آنها وجود دارد.

روغن کنجد نه تنها طعم لذیذی به غذاهای ما می دهد، بلکه برای سلامتی ما نیز مفید است، دارای درصد بالایی از اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه (امگا 6) است، آنتی اکسیدان است.

کلسیم ، منیزیم، آهن ، روی ، ویتامین را تامین می کند. ه… با دانستن دانه های کنجدی که از آن استخراج می شود می توانید کمی بیشتر با فضیلت های این غذا آشنا شوید.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.